תיק למחשב
דרג את הפוסט

כך בוחרים מחשב נייד שילווה אתכם לכל מקום
העולם שאנחנו חיים בו הוא ללא ספק דינאמי מאוד, וגם שגרת החיים שלנו יכולה להיות כזו. אנחנו מתרוצצים ממקום למקום, תמיד ממהרים להגיע לפגישה או למשרד, ומוצאים את עצמנו עובדים גם מהבית, מהרכבת או בטיסה בדרך לחופשה. אם גם אתם צריכים את המשרד איתכם בכל מקום ובכל שעה אין ספק שהמחשב הנייד ישיג את המטרה הזו, אבל איך תוודאו שאתם מקבלים את ההחלטות הנכונות ובוחרים את הפתרון האידאלי?

הגדרת הצורך שלכם
האם אתם צריכים מחשב נייד פשוט משום שאתם אוהבים לעבוד לפעמים מהספה בסלון או להיכנס עם המחשב לפגישות עם הקולגות שלכם? אולי המטרה שלכם היא לרכוש לפטופ שיהיה קל לנשיאה גם לחופשות, אירועים שונים ופגישות מחוץ למשרד? השאלה הזו מאוד חשובה משום שהיא תשפיע על פרמטרים שונים, בהם מידות המחשב והמשקל שלו. מי שהמחשב מגיע איתו לכל מקום, עדיף שיבחר לפטופ קל ונוח לנשיאה. באופן דומה חשוב לבחור גם תיק למחשב שיתאים מצד אחד למידות המחשב, ומצד שני יספק גם מענה לצרכים נוספים. סביר להניח שאתם נושאים איתכם גם כלי כתיבה, מטען לטלפון ואולי אפילו טאבלט– רצוי שהתיק יהיה מספיק גדול ומרווח לכל מה שצריך להיכנס לתוכו.

תיק למחשב

עוצמת המערכת
השאלה הבאה היא מה אופי השימוש שלכם במחשב עצמו, כאשר קיים הבדל בין מעצבים גרפיים שזקוקים לתוכנות כבדות למדי, לבין מי שמשתמש בעיקר במעבד התמלילים ובאינטרנט. ככל שאתם זקוקים למערכות גדולות שצורכות מהמחשב המון אנרגיה, כך תזדקקו למחשב עם מעבד חזק יותר, כזה שיעלה לכם קצת יותר. אם אין לכם צורך בזה בהחלט תוכלו לחסוך בעלויות ולהסתפק במחשב נייד שיספק מענה לצרכים שלכם, ולא הרבה מעבר לזה.

גודל המסך
הנוחות שלכם היא לא רק בזמן העבודה אלא גם בזמן שאתם משתמשים במחשב לצרכים אחרים, בוודאי אם זהו המחשב המרכזי שלכם. אנשים רבים הופכים את המחשב העסקי לפתרון מדיה משמעותי בשעות הערב, כשהמשרד נסגר ואפשר להתרווח לאחור על הספה. אם אתם מתכננים לצפות בסדרות או בסרטים דרך המחשב, רצוי שהמסך יהיה מספיק נוח לצורך המטרה הזו. כמובן שאין סיבה לקנות מחשב גדול מאוד, ואם אתם מחברים אותו לטלוויזיה גודל המסך כנראה קצת פחות רלוונטי. מצד שני, אם אתם מעבירים טיסות ונסיעות ברכבת עם פרק בסדרה האהובה עליכם, מסך גדול יותר יהיה נעים ונוח הרבה יותר.