למה חשוב לבצע גיבוי קבצים בחינם ואיך?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

חשיבותו של שירות גיבוי קבצים בחינם

הצורך החיוני של גיבוי קבצים מתגלה לא פעם מאוחר מדי, לצערנו, לאחר שקבצים אובדים מסיבות שונות. במקרה הטוב, שירות לאחזור מידע שניתן על ידי טכנאי מחשבים מנוסים שמבינים בכך יכול להציל את המידע, וגם אז תיגרם בכל זאת עוגמת נפש ובהלה לא קטנה עד הסוף הטוב. במקרה הגרוע, לא יצליחו לשחזר את המידע שאבד לבלי שוב, וערכו לא יסולא בפז גם אם מדובר רק בזיכרונות משפחתיים ואישיים ולא בחומר חיוני לעבודה. אסונות כאלה קורים בגלל סיבות רבות, כמו שימוש בדיסק קשיח זול מדי ולא איכותי שאינו יכול לעמוד במטלה, בלאי שלו או אפילו בגלל תקלה כמו הפסקת חשמל ברגע הלא נכון. אז למה להתפשר כשניתן היום גם לגבות קבצים בחינם?

גיבוי קבצים בעזרת טכנאי מחשבים

ההיצע הגדול של המחשבים והפירמות מחייב מיומנות גדולה מאוד בעבודה על כל מחשב, כך שטכנאי טוב אמור לדעת לא רק לטפל בקבצים עצמם אלא גם במארז שלהם, קופסת המחשב ורכיביו – החומרה. גיבוי קבצים, מטבע הדברים, דורש מיומנות זהה בשימורם ובאחזורם בקלות לאחר מכן. מכיוון שרוב התקלות של שמירת מידע מתרחשות בגלל תקלה בדיסק הקשיח, ברור למה מיומנות והתמצאות של טכנאי בעבודה העדינה הזאת חיוניות. גיבוי קבצים יכול להיעשות לא רק במחשב עצמו אלא גם בשלל התקנים נלווים, כמו כונן חיצוני קשיח ואמין שיחזיק את הקבצים שלכם בנאמנות, והוא מומלץ לכל מי שעובד על המחשב ופרנסתו תלויה בכך. גיבויים חיצוניים נוספים כוללים גם התקני USB שונים ואף דיסק DVD למי שנוח לעבוד איתו. בכל מקרה, מומלץ תמיד לגבות קבצים בכמה שיותר דרכים, כולל גיבוי קבצים בחינם בענן, כדי להבטיח גישה מלאה וזמינה בכל עת, על מקרה.

שירותי אחסון קבצים לגיבוי קבצים בחינם

גיבוי קבצים יכול להיעשות לא רק בשימוש בהתקן נייד אלא גם על ידי שימוש בשירותי ענן שונים ותוכנות כשירות לאחסון קבצים שכדאי להשקיע בו, לרוב שירות גיבוי קבצים בחינם, עד לגודל מסוים. גיבוי ענן כזה מומלץ במיוחד היום, משום שמערכות אבטחת המידע השתכללו לרמה כזאת שהן מבטיחות הגנה טובה יותר לידע השמור בשירותי הענן מאשר למחשב הביתי. כדאי מאוד להיעזר בגיבוי ענן בכל מקרה, משום שהגישה אליו אפשרית מכל מקום בעולם ובכל שעה וזהו גיבוי קבצים בחינם. שירותי אחסון קבצים שכאלה הם לרוב בחינם ורק מגודל זיכרון מסוים מסויימת נגבה תשלום סביר וכן הם עדיפים משום שיש להן אחריות גדולה יותר, מחוייבות ושירות קשוב יותר.

שירותי ענן לשם גיבוי קבצים בחינם

כיום, המידע שלנו הפך להיות בעל ערך משמעותי מאוד, ולכן כדאי שהיה במחשב שלנו שירות גיבוי קבצים.
ולכן ריכזנו עבורכם מספר של שירותי ענן מומלצים וחינמיים.

  • Google Drive
  • Dropbox
  • OneDrive (לשעבר SkyDrive)
  • SugarSync

כמובן שישנם שירותי גיבוי נוספים, אבל אנו רואים בשירותי הענן שציינו את המומלצים והטובים ביותר בתחום הגיבוי בענן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן עניינים

המחשב בצרות?

פונים למומחים של אליחי מחשבים ומקבלים מענה מהיר ואיכותי לכל שאלה נשמח להגיע לבדיקת מחשב אצלכם
עד 60 דקות

צור קשר

פוסטים אחרונים