כל ילד צריך מחשב, אך איזה מחשב?
5 (100%) 3 vote[s]

מחשב לילדיםבעידן הטכנולוגי של ימינו, בעיקר בקרב ילדים ובני נוער שגדלו לתוך סביבה ממוחשבת, רוויית גאדג’טים והתנסו בחוויות מולטימדיה שונות, קיים אחוז גדול מאוד של ילדים בעלי מחשב אישי בבית.
ילדים ובני נוער רבים עושים שימוש רב במחשב מדי יום: גלישה ברשתות חברתיות (Facebook twitter, instagram), צפייה בסרטים ((Youtube, vine, שמיעת מוזיקה ועוד, כמו גם שימוש במחשב לצורכי לימוד בית ספרי ועיסוק בתחומי מקצוע כמו תכנות, עיצוב, עריכה ועוד.

שיקולים לפני רכישה
חשוב מאוד לבדוק עבור מה צריך לקנות מחשב לילד – האם המחשב מיועד אך ורק לגלישה באינטרנט ולכתיבת עבודות במעבד תמלילם פשוט? אז לא תצטרכו להשקיע כסף רב.
אם הילד שלכם מרבה לשחק במשחקי מחשב והוא סוג של ‘גיימר’ (gamer), תצטרכו לקנות מחשב לילד המצויד בכרטיס מסך חזק יותר, רצוי גם במסך עם רזולוציה גבוהה יותר, וכן במעבד עוצמתי.

מחשב נייח או מחשב נייד?
למחשב הנייח יתרונות רבים וחשובים כאשר רוכשים מחשב לילדים:
• הוא קבוע במקומו והסיכוי שיישבר, ייהרס או יאבד קטן יותר
• הוא ניתן לשדרוג בקלות רבה יותר – במחשבים ניידים כמעט ולא ניתן לשדרג רכיבים בתוך המחשב.
• נוח יותר לשימוש – מסך גדול, מקלדת גדולה ומקובעת לשולחן ועכבר, כל אלה תורמים ליצירת סביבת לימודים טובה יותר עבור הילד.
• למחשב נייח ניתן לחבר רכיבים חיצוניים שונים כגון: מסך איכותי, טלוויזיה, מקלדת ועכבר נוחים, רמקולים ותוספים אחרים, לעומת המחשב הנייד שמוגבל בכך.

עם זאת יתרון הניידות יכול להוות סיבה להעדפת המחשב הנייד כאשר קונים מחשב לילדים, במידה והם יעשו בו שימוש מושכל ולא ינצלו זאת לשימושים שאינם מיטיבים עמם.

תקציב – כמה זה עולה לנו
טווח המחירים של סוגי המחשבים השונים רחב ותלוי מאוד בשיקולים לפני הרכישה. אם בחרתם מחשבים ניידים עם מסך בעל כ-15 אינץ׳, עלותם נעה החל מ-1500 שקלים ויכולה להגיע גם עד אלפי שקלים, אך לעיתים לא מומלץ להוציא סכומים כאלה על מחשב לילדים.
במחשבים הנייחים טווחי המחירים כמעט זהים, אך במחשב נייח אתם יכולים לבחור את המפרט ואת הרכיבים שיגיעו עם המחשב. בנוסף, בדקו שיחד עם התקציב שאתם מציבים לעצמכם אתם לוקחים בחשבון גם תוכנות שונות אשר חיוניות לכל מחשב, כגון – אנטי וירוס, אופיס, מערכת הפעלה וכו׳.

אחריות ושמירה על המחשב
אחריות מוצר היא דבר חשוב מאוד בעת רכישת המחשב. ילדים ובני נוער ידועים בנטייתם לא לשמור על מכשירים טכנולוגיים כאלה ואחרים, ועל כן האחריות תמנע מכם, הורים יקרים, הוצאות כספיות בהמשך.
זכרו: גם במקרה של בעיה במחשב, לא מדובר באסון ותמיד אפשר לפנות לטכנאי מחשבים מוסמך אשר יתקן את המחשב האישי שלכם ויטפל בכל תקלה.