חיבור המדפסת למחשב – דרכים שאולי לא הכרתם

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מדפסת היא מוצר חובה בכל בית ומשרד. הדרך שלכם להדפיס את העשייה שלכם מהמחשב – מסמכים, ציורים לילדים, עבודות להגשה בלימודים ועוד. כיום המדפסות משוכללות במיוחד עם פיצ'רים שנועדו לייעל את קצב ואיכות ההדפסה תוך שימת דגש על חוויה ידידותית למשתמש במבחר דגמים בטווח מחירים רחב.

לא כל מי שרוכש מדפסת מודע לדרכים בהן ניתן לחבר את המדפסת למחשב כך שהם יתקשרו זה עם זו. מהמחשב אפשר לשלוט במדפסת ולקבוע את הפרמטרים שישפיעו על תהליך ההדפסה ותוצאת המסמך. צבע, רזולוציה, דו צדדי, מידות וכדומה.

למה חשוב לשים לב כאשר בוחרים מדפסת בנושא חיבור המדפסת למחשב? מספר דרכים של קישור המדפסת למחשב שאולי טרם הכרתם וישדרגו עבורכם את ניהול תהליך ההדפסה ויעזרו לכם לבצע בחירה מושכלת.

נפלאות הרשת האלחוטית

היום כבר כמעט בכל בית ומשרד יש רשת אלחוטית Wi-Fi ולמחשבים ואפילו לסמארטפונים שלנו יש חיבור אלחוטי ולכן, כדאי לבחור מדפסת עם חיבור אלחוטי שנוכל להדפיס מהמחשב ש"יתקשר" ישירות עם המדפסת.

בכל מקרה, יש להגדיר במדפסת את החיבור האלחוטי ביניהם, כיוון שבררת המחדל במדפסות אלחוטיות היא אד הוק – כלומר, המחשב והמדפסת מתקשרים ללא ראוטר, אבל הבעיה בחיבור זה שהוא לא מאובטח ולכן כדאי לבחור במצב הדפסה אלחוטי דרך ראוטר או נקודת גישה אלחוטית שמאפשרים גישה מאובטחת. תצטרכו לתת שם משתמש וסיסמא שהמחשב והמדפסת יתחברו לרשת ודרך החיבור לראוטר תתבצע למעשה התקשורת ביניהם.

חשוב לשים לב שכדי להפעיל מלכתחילה את החיבור האלחוטי בין המחשב למדפסת יש לחבר כבל USB ורק לאחר שבוצעה התקשורת בצורה תקינה, ניתן לנתק את הכבל והשניים יתקשרו זה עם זה בלי תיווך USB. בדגמים של מדפסות משולבות יש חיבור אלחוטי בין המחשב גם לסורק של המדפסת, מכונת הצילום והפקס.

חיבור USB

במידה והמדפסת לא פועלת על רשת אלחוטית או תרצו בכל זאת לבצע את החיבור בין המדפסת למחשב באמצעות כבל USB, חשוב שתבדקו שהמדפסת אכן מציעה חיבור USB. המדפסות היום מציעות חיבור USB 2.0. חשוב לבחור כבל USB עמיד במיוחד שיחבר בין השניים, עבה ואפשר גם צבעוני לפי הסגנון העיצובי של אזור ההדפסה או עמדת המחשב וכמובן לוודא שהכבל חובר נכון משני צדיו להשגת תקשורת. יש להיכנס לתכנית ההדפסה של המדפסת ובה להגדיר את החיבור.

פקודות הדפסה

השליטה מהמחשב במדפסת בהתאמה אישית היא חשובה לשימוש יעיל. יש לבחון אם המדפסת מוגדרת ואם יש שתי מדפסות, האם ניתן להחליף ביניהן בקלות (למשל, חיבור למדפסת לייזר מול מדפסת דיו או מדפסת צבעונית) וכן אם כפתור ההדפסה מופיע בכל מקום בו אתם גולשים או עובדים במחשב.

ברשת עבודה כלומר שמחוברים אליה מספר מחשבים, חיבור המדפסת הוא קריטי לעבודה ולשליטה של מספר משתמשים במדפסת אחת. יש להוסיף מדפסת משותפת על המחשב ויש להתקין הרשאות לניהול המדפסת והפקסים. היתרון הבולט של מדפסת רשת הוא שהיא תמיד זמינה לכולם ומצוינת לריבוי משתמשים בארגונים או בבית.

בבואכם לבחור מדפסת ערכו השוואה מה עדיף לכם: מדפסת רשת או מדפסת USB או מדפסת שמציעה את שתי האופציות. זכרו שעולם המחשבים לא מפסיק להתחדש בקצב מסחרר אבל יחד עם הקדמה, עולה המורכבות של התחזוקה. לעיתים מדובר ברכיבים עדינים שעשויים להינזק וחשוב להקפיד על תחזוקה נאותה וכן על איש מקצוע אמין – טכנאי מחשבים שיסייע לכם לייעל את תהליך החיבור וכן לתקן מחשבים מסוגים שונים וכן מדפסות שתם תוקף האחריות עבורן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן עניינים

המחשב בצרות?

פונים למומחים של אליחי מחשבים ומקבלים מענה מהיר ואיכותי לכל שאלה נשמח להגיע לבדיקת מחשב אצלכם
עד 60 דקות

צור קשר

פוסטים אחרונים