ההבדלים בין ווינדוס 7 לווינדוס 8?
5 (100%) 6 vote[s]

מה ההבדלים בין ווינדוס 7 לווינדוס 8

מה ההבדלים בין ווינדוס 7 לווינדוס 8?
מערכת ההפעלה של וינדוס היא כנראה מערכת ההפעלה המוכרת ביותר בעולם. מיליוני אנשים משתמשים בה מדי יום וכך היה מאז שיווקה לשוק על ידי חברת מייקרוסופט בשנת 1985. וינדוס עברה לא מעט גלגולים בימי חייה ובישראל לרובנו יצא לעבוד עם וינדוס 98′, וינדוס 2000, וינדוס XP, ואף וינדוס ויסטה. כל אחת מן הגרסאות הציגה שינויים משמעותיים אחת מהשניים ושיפורים בממשק, מהירות הפעולות, האינטואיטיביות של מערכת ההפעלה וכמובן התפקוד הוויזואלי. כיום, שתי הגרסאות הפופולריות של וינדוס שקיימות בשוק הן וינדוס 7 שיצאה בשנת 2009 ו-וינדוס 8 שיצאה בשנת 2012. שתי הגרסאות נפוצות ולא אחת קורה שאנו נתקלים בלקוח שרוכש מחשב חדש ולא מצליח להחליט באיזו גרסה של וינדוס לבחור. אם גם אתם נתקלתם בדילמה הזו, הנה כמה הבדלים בין התוכנות שאולי יסייעו לכם בבחירה.

וינדוס 7
אחד ההבדלים המשמעותיים בין התוכנות הוא גורם הזמן. לטובת וינדוס 8 ניתן לומר שוינדוס 7 יותר ישנה, פחות חדישה ופחות משוכללת. לעומת זאת, לטובת וינדוס 7 ניתן לומר שהיא אמנם פחות חדישה אבל הרבה יותר נפוצה. רוב המשתמשים מכירים אותה ויודעים לעבוד איתה בניגוד לוינדוס 8. מלבד זאת, החזות של וינדוס 7 ודרך תפעולה יותר אינטואיטיביים למשתמש מכיוון שהם מאד דומים לגרסאות קודמות של וינדוס בעוד שוינדוס 8 מציגה תפריט התחלה חדש לחלוטין, מעבר שונה בין חלונות וחזות ויזואלית חדשנית ולא מוכרת.

וינדוס 8
אין ספק שבשל חדישותה, וינדוס 8 תספק ביצועים טובים יותר. היא מהירה יותר באתחול ובהפעלה ראשונית של המחשב, היא מציעה יותר אפשרויות למשתמש והיא אף מותאמת לטאבלטים ולמסכי מגע, גם בזכות הפונקציות הייעודיות וגם בזכות המבנה הוויזואלי שנראה יותר כמו מסך אפליקציות של מכשיר סלולרי מאשר הוינדוס הרגיל שכולנו מכירים. כמו כן, וינדוס 8 מאד גמישה וניתן להתאים אותה אישית לצרכינו ולשנות את המבנה שלה לחלוטין. היא מחלקת את המחשב לקטגוריות שונות ונוחות לגישה והיא מאד אינטואיטיבית לצרכי המשתמש. למרות זאת, הביקורות עליה לא היו טובות ומשתמשים רבים הרגישו בחסרונו העמוק של תפריט ה”התחל” המסורתי אליו הם היו רגילים והעידו על חוסר נוחות בשימוש עם מקלדת ועכבר שכן הממשק מתאים יותר למסך מגע.

אנו ב- “אליחי מחשבים” מציעים את שתי התוכנות ונשמח לעזור לכם בהתקנה שלהן ותפעול ראשוני.
כמו גם תפעול תקלות אפשריות בהמשך.

אז אם אתם מחפשים התקנה אמינה ויעילה של וינדוס על המחשב שלכם, התקשרו עוד היום!