ההבדלים בין מחשב נייח למחשב נייד?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

אם בעבר מחשבים ניידים היו שמורים לאנשי הייטק ואנשי עסקים בלבד, הרי שהיום ניתן לראותם בכל מקום כמעט, בשוק הפרטי ובקרב תלמידים וסטודנטים הנושאים אותם עימם באופן קבוע ויום יומי. במאמר זה נדבר על השאלה הפופולרית מה עדיף מחשב נייח או נייד?, נציין מהם ההבדלים ביניהם ונסייע בבחירת המחשב המתאים ביותר.

ההבדלים בין מחשב נייד לנייח

הדבר הבסיסי המבדיל בין המחשבים הוא היכולת של המחשב להתנייד עם המשתמש כמובן, אך ישנם הבדלים נוספים הנובעים מכך:

  • משקל – ברור שמשקלו של המחשב הנייד קל הרבה יותר מעצם היותו נייד. מחיר – על פי רוב, דווקא מחירם של המחשבים הניידים יקר יותר, הדבר נובע מעצם היותם מחשבים לכל דבר אך עם יתרון הניידות.
  • איכות – דווקא כאן אפשר למצוא מחשבים נייחים איכותיים בעלי מעבדים עוצמתיים ומרכיבים טכנולוגיים מתקדמים שלא ניתן עדיין לשלב במחשבים ניידים, אף על פי שההבדלים מצטמצמים.
  • הבדל משמעותי נוסף הוא גודל – כאשר מתלבטים אם לרכוש מחשב נייח או נייד?, צריך לקחת בחשבון שאם מחשב נייח תופס מקום רב ונעזר ברמקולים, מסך ומקלדת חיצוניים, הרי שמחשב נייד מכיל בתוכו את כל המרכיבים ותופס מקום קטן בהרבה. כאשר שוקלים את כל הפרמטרים הללו בראייה האישית שלכם, ניתן לקבוע מה עדיף מחשב נייח או נייד?

שימושים של מחשב נייד לעומת נייח

בין אם גלישה באינטרנט, שימוש בדוא״ל, שיתוף ברשתות חברתיות, משחקים וכו׳ – כיום ניתן לבצע כל מה שבעבר ניתן היה לבצע רק על מחשב נייח גם על המחשב הנייד, זאת תודות לטכנולוגיה המאפשרת גלישה מהירה במיוחד, אלחוטיות, וכן יכולת עיבוד וגרפיקה גבוהה.

המחשב הנייד הופך למחשב המרכזי בבתים רבים – אז מה עדיף?

אם עדיין לא החלטתם אם לרכוש מחשב נייח או נייד?, חשבו מה עומד להיות השימוש העיקרי של המחשב – האם באמת יש לכם צורך במחשב נייד? אולי אינכם מתכוונים להשתמש בו מחוץ לבית. האם מדובר במחשב עבור הילד, או כמחשב מרכזי לבית?

באופן כללי – אם מדובר במחשב לשימוש ביתי, עדיין ישנה עדיפות קלה למחשב נייח, זאת בשל המחיר הנמוך יותר, המפרט הטכני החזק, יציבות המחשב, והיכולת להתחבר למסך גדול יותר ולמערכת סאונד חזקה יותר בקלות.

לסיכום

אם אתם זקוקים למחשב בתכיפות גבוהה, רואים את עצמכם יוצאים איתו החוצה (רכבת, בית קפה וכו') בהחלט תוכלו ליהנות ממחשב נייד יותר. כמו כן זכרו: עדיין תוכלו להשתמש במחשב הנייד כמחשב המרכזי בבית וליהנות מהשימוש בו באותה מידה, בנוחות בקלות.

אז אם אתם עדיין מתבלטים איזה מחשב כדאי לקנות, מחשב נייח או נייד? תמיד תוכלו להתייעץ איתנו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן עניינים

המחשב בצרות?

פונים למומחים של אליחי מחשבים ומקבלים מענה מהיר ואיכותי לכל שאלה נשמח להגיע לבדיקת מחשב אצלכם
עד 60 דקות

צור קשר

פוסטים אחרונים