תיקון מחשבים ניידים – מתי חדש ומתי לתקן?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

עלות תיקון מחשב נייד תהיה תלויה בעלות המחשב הנייד המקורי, ובסוג התקלה שיש בו. אם זול יותר לרכוש מחשב נייד חדש מאשר לתקן את המחשב הנייד הנוכחי, אז אכן כדאי לרכוש מחשב חדש. בואו נדבר על מס' דוגמאות של תקלות במחשבים ניידים, מציאת טכנאי מחשבים ניידים ועוד.

ישנן סיבות רבות מדוע כדאי לקבל החלטה זו של רכישת מחשב נייד חדש. השיקול הראשון הוא, שמחשבים ניידים חדשים יותר מגיעים עם חומרה טובה יותר ותוכנה מתקדמת, מה שיכול לגרום לביצועים משופרים. שנית, מחשבים ניידים חדשים יותר מגיעים לרוב עם אחריות של 2-3 שנים, כאשר לישנים כבר יותר אין אחריות כלל.

המחשב לא שלכם ולא בטוחים ברמת הבלאי שלו?

אם אינכם בטוחים לגבי כמות הבלאי שעבר המחשב הנוכחי שלכם, השקעה בחדש עשויה להיות בטוחה יותר עבורכם. זאת, מכיוון שלא תצטרכו לדאוג שהוא יתקלקל כמו הקודם. לא פעם, אנשים מקבלים לפטופ במתנה, ואז מוצאים את עצמם מחפשים טכנאי אשר מספק שירותי תיקון מחשבים ניידים במחיר זול.

ובכן, לפני שתנסו לאתר טכנאי מחשבים, תנסו לבדוק מה הבלאי של המחשב. הוא הוא מאוד שרוט? חסרים מקשים? האם יש סדקים בצירים שמחברים בין המקלדת למסך? אלו פרמטרים שכדאי לבדוק לפני שמאתרים טכנאי מחשבים ניידים מוסמך.

תיקון מחשב נייד או רכישת מחשב חדש?

התשובה לשאלה זו אינה פשוטה כפי שהיא נראית. אמנם מחשבים ניידים חדשים יעלו לכם כנראה לא מעט, אבל לעיתים גם תיקון מחשב נייד הוא לא זול. טכנאי לתיקון מחשב נייד יכול לגבות בין 300 ₪ ל-3,000 ש"ח ומעלה על תיקון תקלות במחשב נייד. יש לקחת בחשבון את הגורמים הבאים לפני קבלת החלטה:

  1. גיל המחשב הנייד – אם המחשב הנייד בן פחות מגיל 2-3, יהיה הגיוני יותר לתקן את המחשב. מכיוון שיש לו טכנולוגיות חדשות יותר, חומרה ותוכנה טובים יותר, והוא משתלם יותר מאשר חדש.
  2. מצב הלפטופ – אם הלפטופ נפל או ניזוק בכל דרך אחרת עם הזמן, רצוי לקנות חדש במקום לתקן אותו. חשוב לדעת, לעיתים מספיק שהמחשב יחווה נפילה אחת "טובה" כדי להינזק ברמת החומרה (לוח אם, דיסק קשיח וכו').
  3. שימוש – אם אתם משתמשים במחשב הנייד שלכם למשימות כבדות כמו גיימינג או עריכת וידאו, אז יהיה מומלץ לקנות חדש. גם ככה אתם צריכים טכנולוגיה מתקדמת כי העבודה מורכבת עם הלפטופ, אז כבר יהיה עדיף להתחדש ולהתקדם.

עוד גורמים שכדאי לקחת בחשבון בעת תיקון מחשב נייד

קחו בחשבון את עלות התיקון, אבל זכרו גם שמעבר למחיר התיקון, יש את הנושא של חלקים חלופיים. לפעמים החלקים נדירים או יקרים מדי, ככה שאולי יהיה כדאי לוותר על המשימה של לנסות להשיג אותם. כמו כן, בדקו האם ניתן להעביר את הנתונים הישנים למחשב הנייד החדש.

ולבסוף, אם החלטתם לתקן, קבלו סיוע של טכנאי מחשבים במחשב בקוויק ותוכלו לחסוך בעלויות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן עניינים

המחשב בצרות?

פונים למומחים של אליחי מחשבים ומקבלים מענה מהיר ואיכותי לכל שאלה נשמח להגיע לבדיקת מחשב אצלכם
עד 60 דקות

צור קשר

פוסטים אחרונים