כך תזהו ותפתרו תקלות במחשב נייד

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

המחשב הפך כיום לחלק בלתי נפרד מאיתנו. הוא מכיל את כל המידע החשוב שלנו, אנו מסתייעים בו בכל צעד שאנחנו עושים, החל בחיפוש פשוט באינטרנט או בגלישה ברשתות חברתיות, וכלה בניהול הזמן שלנו הן בעבודה והן בחיים הפרטיים.

אך המחשב הוא בכל זאת, רק מכשיר אלקטרוני, וככזה הוא גם נוטה להתקלקל. כשזה קורה, אנו מציעים לכם לא להרים ידיים כל כך מהר. ייתכן שתצליחו לפתור חלק מהבעיות בעצמכם, לכן שווה לבדוק ולקרוא קצת לפני שפונים לאיש מקצוע ונפרדים מלא מעט כסף.

מאמר זה יסקור את התקלות הנפוצות ביותר במחשבים ניידים ויציג בפניכם את הטיפול בהן.

מחשב איטי

תנשמו. מדובר בבעיה הנפוצה ביותר במחשבים, ניידים ונייחים. וכיוון שלמחשב, כמו לכל מכשיר אחר יש בלאי שאינו קשור לתוקף אחריות כזה או אחר, תיאוריית הקונספירציה שהמחשב הופך איטי עם תום תקופת האחריות לא ממש נכונה, עובדתית וסטטיסטית.

מחשב איטי יכול לגרום לתסכולים עצומים, אך חשוב להבין שסביר להניח שתקלה זו נובעת מאופן השימוש שלנו במחשב. אנו אלה שמעמיסים יותר ויותר על שולחן העבודה שלנו עם הורדה של תוכנות, חלקן כבדות מאוד, שמירת קבצי מוזיקה, תמונות וסרטונים ואינספור מסמכים אחרים. שימוש בכולם או בחלקם יחד, בטח ובטח בשילוב עם גלישה באינטרנט, שמסכנת את המחשב לחדירת תוכנות ריגול ווירוסים שזוללים את הזיכרון שלו, גורמים להאטה הדרגתית אך משמעותית בתפקוד המחשב.

הפתרון נעוץ בניקיון. זה אמנם דורש זמן, אך יכול לשפר את ביצועי המחשב עד 30%, לכן מדי פעם חשוב להקפיד על כך. תוכלו להסיר תוכנות מיותרות באמצעות לוח הבקרה >> אפליקציות ולמחוק קבצים לא נחוצים בתיקיות המסמכים וההורדות ועל ידי ריקון תיקיית פח האשפה. את הזיכרון ובעיות אחרות ניתן לפתור על ידי שימוש בתוכנות ייעודיות, חינמיות או בתשלום. האמיצים שביניכם יכולים אפילו להפעיל את מאחה הדיסק ולעצור תוכנות לא רצויות שמתחילות אוטומטית עם הפעלת המחשב ובכך גורמים לו להתאמץ יתר על המידה ללא צורך.

שולחן העבודה לא עולה

אם הדלקתם את המחשב, אך הוא לא מצליח להציג לכם את שולחן העבודה, אלא רק מסך שחור או מסך ריק, כנראה מדובר בתקלה בכרטיס המסך, במערכת ההפעלה או בדיסק הקשיח.

נסו תחילה לכבות את המחשב ולנתק אותו מהחשמל. פעולה זו מאפסת את כל ההגדרות שלו וייתכן שתפתור את העניין. אם שולחן העבודה עדיין לא עולה, בצעו אתחול למחשב וכאשר ה-WINDOWS מופיע, הקישו F8 כדי להיכנס ל-SAFE MODE, שם אפשר לבצע שחזור מערכת לתאריך בו שולחן העבודה עלה באופן וודאי. אם גם זה לא יעזור, תיאלצו לפנות לטכנאי או למעבדת מחשבים.

אין חיבור לאינטרנט

בעיות חיבור לאינטרנט יכולות לנבוע מכמה גורמים, אך אין ספק שזה ממש לא משנה לכם. כל מה שאתם רוצים, זה רק לגלוש וכמה שיותר מהר.

הדבר הראשון שיש לעשות הוא לוודא כי הנתב שלכם תקין. אם תראו נורה אדומה מהבהבת בנתב, סביר להניח שיש בעיה בחיבור עצמו ותצטרכו לנתק ממנו את כל הכבלים, לכבות אותו ולהמתין מספר דקות כדי לתת לו להתאפס. ברוב המקרים, סנכרון כזה יפתור את הבעיה.

אם לא, ייתכן שהבעיה נובעת מציוד מיושן, הגדרות לא תואמות או תשתית לא תקינה, ואז פשוט פנו למחלקת התמיכה הטכנית של ספק האינטרנט שלכם והם יסייעו לכם טלפונית.

התחממות המחשב

לעיתים ניתן להרגיש כי המחשב מתחמם, בדרך כלל בחלקו האחורי. התחממות זו גורמת לא רק דאגה עבורנו, אלא לכך שהמחשב יעבוד לאט יותר. הסיבה הנפוצה להתחממות היא אבק שמצטבר במאוורר או סוללה תקולה.

אם אכן מדובר באבק (אגב, זה קורה לכל המחשבים, אי אפשר להימלט מאבק), ניתן לפרק בזהירות את חלקו האחורי של המחשב ובעזרת שואב אבק לבצע ניקוי יסודי. אם הסוללה תקולה, אין מנוס אלא להחליפה או לחשוב על רכישת מחשב חדש.

המחשב מטרטר

גם כאן, הבעיה נובעת ככל הנראה מכיוון המאווררים. ברוב המקרים מדובר שוב, באבק שהצטבר על המאוורר, וכמו בתקלה הקודמת, פשוט נקו אותו. אך ייתכן גם שמדובר במאוורר שנשחק או התקלקל, ואז תצטרכו להחליף אותו. גם זו משימה שעם הכוונה נכונה באינטרנט, ניתן לבצע לבד, אך אם אתם חוששים, תוכלו לפנות גם לבעל מקצוע מוסמך.

המחשב לא נטען

בעיית הטענה של המחשב על ידי כבל החשמל נחלקת לשניים – או שהכבל תקול, או ששקע הכניסה במחשב נפגם. אם הבעיה היא בכבל, ההמלצה שלנו היא לא לרכוש כבל אוניברסלי, אלא דווקא להשקיע באחד ייעודי למחשב שלכם. זה ישפר את הטעינה, את המהירות שלה ויפחית בעיות עתידיות של המחשב.

אם הבעיה בשקע – תיאלצו לקחת את המחשב למעבדה או טכנאי מוסמך. אך עליכם לדעת, שכיום גוף המחשבים עשוי מקשה אחת ולכן ייתכן מאוד שלא ניתן יהיה להחליף את רכיב השקע בכלל ואז תיוותרו עם הבחירה של החלפת גוף המחשב עצמו או רכישה של מחשב חדש. ובכל מקרה, מדובר בעסק לא זול…

באדיבות אתר טוב תודה: המציג בין השאר מחירון תיקון מחשבים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן עניינים

המחשב בצרות?

פונים למומחים של אליחי מחשבים ומקבלים מענה מהיר ואיכותי לכל שאלה נשמח להגיע לבדיקת מחשב אצלכם
עד 60 דקות

צור קשר

פוסטים אחרונים