איפה כדאי לשחזר מידע מדיסק תקול?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

למי מאיתנו זה לא קרה? אנחנו מדליקים את המחשב, מנסים לגשת לקבצים מהעבר, קבצים מהעבודה או מהתואר ופתאום, הדופק עולה, כפות הידיים מזיעות והנשימה חדלה מלפעול "אין גישה לקובץ המבוקש" מיד מתחילים בפעולות החייאה לקבצים פעולה שנקראת שחזור מידע.

אפשר לשחזר מידע מדיסק תקול?

נתחיל מהסוף, ישנם קבצים שלא ישובו להיות כפי שהיו אם בכלל, לעיתים דיסק תקול אינו מאפשר גישה לקובץ בשל פגם טכני וכמו שישנם דברים שחדלים מלהיות אז גם בשחזור מידע היכולת לפעמים קצרה מלהושיע.

יחד עם זאת דיסק תקול עלול להכיל בתוכו לא מעט מידע שחששנו שנאבד, ישנם אפליקציות לשחזור מידע, תוכנות לשחזור מידע, פעולות לשחזור המידע וגם גיבויים אשר מאפשרים במקרים מסוימים נגישות קלה וידידותית ברגעי שיחזור מידע מבוקש שירות זה מופעל בחברות שהמידע הוא כלי אינסופי עבורם כמו בתי חולים ומוסדות ממשלתיים.

מי מבצע שחזור מידע מדיסק תקול?

בדרך כלל מי שינסה תחילה לשחזר את המידע יהיה המשתמש עצמו וזאת על מנת להבין את חומרת המצב או גודל הנזק ולרוב הפעולות יבוצעו באופן אקראי דבר שעלול ליצור יותר נזק ולהרחיק את אפשרות שחזור המידע מהדיסק במיוחד כשהוא תקול.

בעידן המודרני במקרים רבים שבהם המשתמש יתקל בצורך לשחזור מידע בסיסי, המערכות יאפשרו גישה נוחה כגון: גישה לשחזור קבצים אחרונים, שחזור היסטוריה, שחזור קבצים מחוקים וכו' אלו פעולות שחזור מידע בסיסיות שהיצרן הניח שנתקל בהם ולרוב החוויה תלמד אותו קצת יותר על יכולות שחזור המידע העומד לרשותנו לפעמים הבאות.

השחזור לא הצליח מה לעשות?

במידה ולא הצלחתם לגשת לאותו מידע שדרשתם ובהנחה שהניסיון הראשוני של השחזור על ידיכם  לא עשה נזק בלתי הפיך לאותו מידע שאנו רוצים לשחזר, ייתכן ותאלצו לחשב עלות תועלת כי אפשרויות שחזור מידע נרחבות יותר דורשות יותר ידע, כלים ותנאי מעבדה כדי לנסות ולשחזר את מלוא המידע המצוי בדיסק התקול.

מי מוסמך לשחזר מידע מדיסק תקול?

פעולת שיחזור מידע מדיסק תקול חייבת סביבת עבודה סטרילית בהתאם לתקן ISO5 וטכנאים מיומנים ומנוסים, להם יש ידע מעמיק, כלים ותוכנות שמאפשרות להם לדלות 100% מהקבצים אשר ניתן לשחזרם או חלקם באופן יחסי, יתכן וקובץ יופיע בשמו אך ללא המידע בתוכו בשל מפגעים טכני שבגינם הגענו מלכתחילה לאותה המעבדה.

כיצד לבחור מעבדה לשחזור מידע מדיסק תקול?

*הימנעו מהבטחות שווא, מעבדה מקצועית לא תבטיח הצלחה של 100% ואף תדגיש זאת בפניכם מספר פעמים.

*בקשו הערכת מצב והצעת מחיר טרם ביצוע שיחזור מלא.

*בקשו לדעת האם ישנה אפשרות החמרה שגם אותה צריך לקחת בחשבון.

*ייתכן ודווקא הקובץ לשמו פניתם למעבדה לא ישוחזר כחלק מהמידע ששוחזר מהדיסק התקול, זהו מצב לא נעים כלפי הסובבים אך זכרו שאין הבטחות ולפעמים מה שאבד אבד לעולמים.

כמה יעלה לשחזר מידע מדיסק תקול?

המחיר נקבע על פי מספר רב של פרמטרים, בהנחה שהתקלה פתירה טכנית ייתכן ושחזור המידע מהדיסק התקול יעלה מאות בודדות של שקלים אך במידע והיקף הנתונים והמידע הוא גדול, מופיע נזק טכני שמאלץ החלפת חלקים והתעסקות מורכבת עם תוכנה כזו או אחרת מחיר שיחזור מידע עלול להיות מתומחר באלפי שקלים וככל שהתהליך מורכב כך אחוז הצלחת שיחזור המידע מהדיסק התקול הולכת וקטנה.

לסיום שחזור מידע מדיסק תקול

במידה ואבד לכם מידע חשוב ואין לכם הרבה ברירות אלא לשחזרו, אכן אתם במצב לא נוח.

הצלחה של שיחזור המידע מדיסק תקול, בהנחה שהמקרה אכן דיסק תקול או כל אביזר זיכרון תקול אחר שברצוננו לשחזר ממנו מידע, תלויה  במידע רבה במהירות זיהוי התקלה והבאתו לגורם מוסמך ומנוסה שידע לגשת למידע במינימום נזק ומקסימום סיכויים להצלחה בשחזור כל מידע שהטכנולוגיה תאפשר לו לחלץ.

שיחזור מידע זהו מצב רגיש בטח שמדובר בדיסק תקול, הצטיידו בסלחנות ובתקווה, ייתכן ותצאו סופר מרוצים ותקבלו תמורה בעד התשלום אך ישנם מקרים בהם הכסף והמידע שלכם אבדו בניסיון לשחזר את אותו המידע, זכרו שאותו טכנאי מרגיש לא נעים לא פחות מכם, הוא דואג למוניטין, הוא רוצה ולהרגיש בנוח לגבות את התשלום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן עניינים

המחשב בצרות?

פונים למומחים של אליחי מחשבים ומקבלים מענה מהיר ואיכותי לכל שאלה נשמח להגיע לבדיקת מחשב אצלכם
עד 60 דקות

צור קשר

פוסטים אחרונים